Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz
0 Kč

BALŮ, ev. č. 120/18

Plemeno: kříženec 
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): *2003
Místo nálezu: Všetaty, v kolejišti vlaku
Datum nálezu: 3.7.2018
Stav:
Adopční příspěvek

Balů byl nalezen zraněný ve Všetatech v kolejišti vlaku a byl proto okamžitě převezen na veterinu. Balů byl velice podchlazen a jevil známky těžkého poranění, nebyl schopen pohybu a těžce dýchal. Na veterině byla skutečně zjištěná závažná poranění - mnohačetné fraktury žeber, fraktura levé lopatky, v dutině břišní bylo viditelné nahromadění tekutiny okolo obou ledvin, břicho bylo napjaté a bolestivé a pejsek byl celkově v šoku. Balů tedy dostal infuze s analgetiky, byl zahříván a byl mu přidáván kyslík. Dva dny paní doktorka zvažovala revizi bříška pro zmnožení tekutiny, ale protože Balů močil a kontrastní rentgeny nepotvrdily poškození močových cest, ale ledviny jevily známky selhávání, bylo nakonec pokračováno pouze v konzervativní léčbě. Stav pejska se velice pozvolna lepšil, v nemocnici zůstával ještě další dva týdny, ledvinné hodnoty se zastavily na úrovni středního renálního selhání. Nejvíce Balů paní doktorku trápil odmítáním potravy, ale i to se nakonec zlepšilo a pustil se i do jídla. Nožičku se zlomenou lopatkou Balů odlehčuje, takže je třeba počítat s trvalými následky, při operaci by však hrozilo zhoršení funkce ledvin a proto se nožka zatím chirurgicky neřešila. Je proto potřeba počítat, že Balů si ponese trvalé následky v podobě kulhání a částečného renálního selhání. Balů je senior, který byl pravděpodobně zvyklý být přes den na dvorku. Takže úplně nejšťastnější je, když může být na zahrádce, rád se mazlí a mnoho času prospí. V současné době je umístěn v dočasné péči, nicméně ´potřeboval by někoho, kdo se ho ujme s tím, že jeho život už nemusí být příliš dlouhý, ale určitě bude vděčný za každý den v klidu a pohodě, který mu bude dopřán.

Pokud byste Balouškovi chtěli přispět na veterinární péči, budeme velice vděční, číslo sbírkového bankovního účtu 2400727072/2010, VS 18999 (do poznámky, prosím, uveďte Balů)

    

13.7.2018

URGENT!!!!
SHÁNÍME DOČASNOU PÉČI PRO PEJSKA SRAŽENÉHO VLAKEM. Nejlépe Mělník a blízké okolí.
Dne 3.7.2018 jsme přijali ze Všetat pejska, kterého srazil vlak. Od doby přijetí je pejsek v péči veterinářů, jeho zdravotní stav stále není dobrý, nadále potřebuje veterinární péči, není vyloučené, že bude ještě potřeba operativního zákroku. Každopádně pro tuto chvíli by pro něj bylo vhodné zajištění ambulantní péče, protože jen umístění na veterině snáší psychicky velmi špatně a tím se samozřejmě komplikuje i jeho léčba, umístění na útulku (mezi dalšími psy) by proto pro něj nebylo vhodné. O podrobném rozsahu jeho zranění budeme informovat.
Pokud by se našel někdo, kdo by mohl poskytnout dočasnou péči, nejlépe v RD se zahrádkou (spát musí v teple), prosím, volejte 773 99 89 13. Je to opravdu urgent!
 
Budeme také rádi za příspěvěk na veterinární péči 2400727072/2010, VS 18999, do popisu platby, prosím, uveďte Balů. Děkujeme.

3.7.2018

Tento starší pejsek byl nalezen 3.7.2018 brzy ráno v kolejišti obce Všetaty. Prozatím zůstává v péči lékařů. O jeho zdr. stavu budeme nadále informovat