Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz

Drobeček zaměstnal deset lidí

Včerejší den byl opět pestrý. Hned před 8 hod. ranní nám bylo oznámeno MP,že v prostoru vinice poblíž ul.v Kroupovci se prý ozývá ,,naříkání,, pravděpodobně zraněné srny. Po našem příjezdu,ale již nic slyšet nebylo.Místo jsme prohledali,ale žádné zraněné zvíře se zde nenacházelo.Podle mnoha stop vysoké zvěře bylo zřetelné,že se tu pohybují hodně často a mohlo se tedy pravděpodobně jednat jen o volání mláděte,které se vzdálilo od své matky.

Místo jsme cca po hodině opustili a odjeli pokračovat v naší činnosti týkající se provozu útulku.

Krátce před polednem jsme vyrazili opět do terénu.Bylo nám oznámeno,že v jedné z garáží poblíž čerpací stanice Schell se ozývá mňoukání kotěte. Po příjezdu na místo,bylo zjištěno,že garáž je uzamčena a není zde žádná skulinka kterou by se tam zvíře dostalo samo a mohlo by tak prostor zase opustit. Vzhledem k tomu,že bylo potřeba dohledat majitele garáže,museli jsme požádat o pomoc i MP a pí.Srbovou z odboru životního prostředí.Začalo tedy intenzivní pátrání po majiteli a jak to již v dnešní době bývá, většina garáží se pronajímá a jinak to nebylo ani v tomto případě. Když už se po dlouhosáhlém pátrání podařilo majitele zjistit ,bylo potřeba dohledat a kontaktovat ještě uživatele. Po dlouhých dvou hodinách byla konečně díky špičkové spolupráci s MP a pí. Srbovou konečně garáž otevřena.V první chvíli to vypadalo,že se kotě někam během naší pátrací akce vytratilo. Nakonec byla ta malá chundelatá kulička,ale nalezena a vše k naší velké radosti dobře dopadlo.Paní Srbová drobečka pojmenovala po majiteli garáže ,,ZBYNĚK,,. Vzhledem k tomu,že se nakonec ukázalo,že ZBYNĚK je vlastně holčička, byla přejmenována na ZBYNĎULKU. Nyní již spokojeně dovádí v domácím depozitu.

Po 20.hod. nám volali lidé,že u vozovky nalezli zraněného kocourka,kterého asi srazilo auto. Po dohodě zraněné zvíře dovezli do útulku. Ihned jsme kontaktovali ošetřujícího lékaře útulku a kocoura převezli na kliniku,kde byla provedena veškerá potřebná vyšetření.

Vzhledem k tomu,že se jednalo o četná zranění, v současné době,ale nemůžeme říci zda se podaří boj o jeho život vyhrát.