Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Falko, ev. č. 160/19

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2018
Datum nálezu: 13.12. 2019
Velikost: menší
Stav: našel domov

Falko je typický kříženec jezevčíka, prostě taková dlouhá špagetka na nízkých nožičkách. Je mu asi rok a váží cca 12 kg, takže je to ještě mlaďoch, který se toho může spoustu naučit a bude přesně takovým pejskem, kterého si z něj uděláte. Byl nalezen v půlce prosince a majitel se zatím nenašel. Nebyl označen čipem a asi měsíc před ním byl nalezen Frodo (také k adopci u nás v útulku). Kluci jsou si podobní nejen vzhledem, ale i věkově. Tudíž se můžeme jen domnívat, jak to s nimi vlastně bylo. Falko zatím o společnost jiných psů moc nestojí. Společnost klidnější fenky by mu ale v případném novém domově vadit nemusela ( záleží však na vzájemných sympatiích). Nicméně ke psům se chová občas dominantně. Koček si moc nevšímá, takže ani kočičí kamarád by neměl být problém.

Ze začátku byl Falko trochu ustrašený a neměl radost z vodítka, ale i za tu chvíli u nás udělal velký pokrok - miluje mazlení a už ví, že ani vodítko není nepřítel. V čem má veliké plus je jeho dokonalá hygiena. :-) Bobek ani loužičku uvnitř neudělá.

Jeho mínus je bohužel to, že nemá rád samotu, proto zatím ve svém vnitřním výběhu vše demoluje a ničí. Ale je to roční kluk, který má spoustu energie, kterou potřebuje vybít. Takže pokud najde milujícího a aktivního pána, který mu zaměstná hlavičku, dopřeje mnoho pohybu a obdaruje ho třeba interaktivní hračkou - myslíme si, že má z části vyhráno. Určitě je nutné ale počítat s tím, že je to kříženec jezevčíka. 

 

Do nového domova půjde Falco očkovaný, odčervený a označený čipem. 

 

.