Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz

FREYA (AKÉLA) našla nový domov

Plemeno: kříženec ČSV
Pohlaví: 
fena
Rok narození (cca): *
2013
Místo nálezu: Odolena Voda
Velikost:
větší
Stav:
k adopci
Adopční poplatek:
700 Kč 

Akéla se k nám dostala v červnu 2016. Velmi plachá fena v té době byla párkrát viděna v okolí Odolené Vody, ale jelikož byla velice nedůvěřivá nikdy se k nikomu blíž než na několik metrů nepřiblížila a vždy si od lidí dodržovala dostatečný odstup. Vyrazili jsme tedy na místo a museli jsme použít sedativa, aby se nám Akélu podařilo odchytit. I po přijetí na útulek byla Akéla byla stále velice plachá a bála se lidí, nicméně soustavným kontaktem a pravidelným režimem se nám ji podařilo socializovat natolik, že byla připravená k adopci a tak jsme hledali páníčka, který jí dokáže nabídnout domov odpovídající jejím povahovým vlastnostem a který s ní dál bude pracovat. Před koncem loňského roku si tedy Akélu adoptoval mladý pán, který se Akéle věnoval a Akéla dělala veliké pokroky, jenže tato radost bohužel netrvala dlouho a páníček kvůli změně rodinných poměrů si dál nemohl Akélu nechat, z toho důvodu hledala opět domov. Ten se podařilo najít velice záhy a Akélu si adoptoval mladý pár s dvěma dalšími psy. Vše se zdálo být v pořádku, Akéla se do smečky zařadila celkem bez problémů a s paničkou i dalšími psy fungovala v podstatě třičtvrtě roku. Jenže během této doby se Akéla (v novém domově již Freya) rozkoukala a začala dávat najevo svou dominanci a převahu nad ostatními psy. Takže začalo docházet ke rvačkám, které se častěji opakovaly a jejich intenzita se stále stupňovala. Pěstouni vyzkoušeli spoustu možností, od pokusů Freyu všemožně unavit po absolvování lekcí s odborníky na psí chování, nic nepomáhalo a tak Akéla (Freya) hledá opět nový domov.
Freya (Akéla) je kříženka československého vlčáka, je zpočátku velice nedůvěřivá k cizím lidem, ale na člověka, který se jí bude věnovat a dávat jí vše, co potřebuje se velice silně upne. Ostatní psy si sice vybírá a s některými se snese, nicméně pro Freyu hledáme domov, kde bude jedináček, neboť má tendence se prosazovat. Freya miluje dlouhé procházky a bohužel i některé věci v domácnosti, takže když je "nevybitá" má sklony ničit, má silné lovecké pudy. Freya bude potřebovat pána, na kterého se bude moci spolehnout, ale který jí bude vést, je potřeba, aby budoucí páníček byl důsledný, ale zároveň, aby k výcviku a další socializaci přistupoval laskavě a velmi citlivě. Pro Freyu bude optimální někdo, kdo jí dokáže zajistit "denní stereotyp", na který se bude moci spolehnout. Pokud se Freye zajistí podmínky, které potřebuje, stane se z ní bezvadná parťačka. Má moc ráda děti, s kočkami se snese. Pro krásnou Freyu hledáme domov mezi milovníky, ale především zkušenými chovateli plemene ČSV.
Freya je kastrovaná. Do adopce půjde očkovaná, odčervená a označená čipem. Více informací na tel. čísle 773 998 913

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

V případě zájmu o adopci, prosím, o vyplnění dotazníku na tomto odkaze: DOTAZNÍK a následně volejte na telefonní číslo 773 998 913. Se zájemci vyžadujeme telefonický kontakt, chceme znát podmínky, do kterých bude pejsek umístěn. Na komentáře na Facebooku nereagujeme, děkujeme za pochopení. Podrobné informace k adopci najdete na tomto odkaze: INFORMACE K ADOPCI.
Podmínkou adopce je vyplnění dotazníku, podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního příspěvku.

KONTAKT: 773 998 913