Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz

Podmínky získání psa nebo kočky

Pokud jste si jistí, že chcete pejska nebo kočičku a vybrali jste si nějakého parťáka v naší nabídce. Prosím postupujte podle následujícího.

 

Informace k adopci

Pokud jste si vybrali kamaráda z našeho útulku, pak věnujte prosím pár minut přečtení tohoto krátkého článku.... :)
Jsme samozřejmě moc rádi, že jste si vybrali svěřence zrovna z našeho útulku a že mu chcete dát láskyplný domov a ukázat mu, že zázraky se dějí a nemusí u nás strávit zbytek života....

Vybrali jste si pejska? 

Pak prosím opravdu zvažte zda mu můžete dát vše co potřebuje a že jste ochotni přijít o pohodlí a klid, které vládlo Vaším životem :) Při pořízení štěňátka si berete závazek na dalších cca 10-15 let, což není málo! U staršího pejska je to kratší doba, ale i tak je to na pár let Váš závázek, Vaše starost, Vaše povinnosti, ale také zároveň Vaše radost a Váš věrný přítel :)
Budete muset pejska krmit, platit veterinární péči, venčit za každého počasí pokud budete mít pejska v bytě, zařizovat si hlídání v případě dovolených, pobytů v nemocnici apod.

 

 

Vybrali jste si kočičku?

I tady je na řadě zvážit všechna pro a proti. Malá koťátka jsou roztomilá a hravá, ale je potřeba si uvědomit, že ty krásná kočičí očička, respektive pak drápky mohou zničit třeba záclony nebo podrábat sedací soupravu (proto je potřeba pořídit doplňky, které tyto rizika eliminují.) I kočky se dožívají vysokého věku. Je o ně menší starost než o pejsky, ale musí se i jim věnovat čas. O krmení, veterinárních výdajích za péči a potřebách nemluvě...

Moc Vás žádáme aby jste ještě jednou zvážili zda jste ochotni toto vše zvířeti nabídnout a vzdát se určitého klidu, protože strašně neradi vidíme, že se nám svěřenec po pár dnech, týdnech nebo i měsících vrátí! :( Věřte, že i zvířata mají duši a dokáží trpět. To se pak projevuje na úbytku na váze, separační úzkosti, nedůvěřivosti k lidem apod...
Většina našich svěřenců si prošla peklem nebo nezažila nic hezkého a proto se snažíme najít jim láskyplné domovy a zodpovědné páničky, kteří je při prvním problému nepřivezou zpět! Jsme zásadně proti množírnám a přeplněným útulkům, takže chceme příslib kastrace nebo dokonalé zajištění zvířete proti dalšímu množení! Aby se nemohlo stát, že od každé naší fenky či kočky, která půjde do adopce se nám vrátí 2krát do roka několik jejích potomků.
V případě, že jste ještě jednou zvážili všechna pro a proti a přesto chcete adoptovat svěřence z našeho útulku je potřeba splnit následující podmínky....

 

 

Podmínky získání psa nebo kočky

Dočetli jste až sem, jste si jistí, že zvířeti z našeho útulku jste schopni nabídnout vše co potřebuje a už se nemůžete dočkat, až vybraného parťáka budete mít doma? Postup je velmi jednoduchý.

Nejprve nás, prosím, kontaktujte na telefonním čísle 602 144 145, kde ověříte, že je pejsek nebo kočička stále k dispozici, nabídka zvířat je aktualizována pravidelně cca 2-3 x týdně, takže je možné, že některá zvířata byla již adoptována, některá zvířata se také nenacházejí přímo v útulku, ale jsou v dočasných péčích, či domácím depozitu některého ze zaměstnanců, takže je nutné je po dohodě do útulku dopravit. Při telefonickém hovoru nám také zodpovíte pár otázek (podmínky, ve kterých bude zvíře žít, zda bude mít ještě nějaké zvířecí kamarády, apod., abychom společně identifikovali jestli je Vámi vybrané zvíře do podmínek, které jste schopni nabídnout vhodné). Je potřeba si uvědomit, že nejsme eshop s plyšáky, ale útulek pro zvířata, jehož obyvatélé jsou živí tvorové. Zvířata, která se dostanou do útulku si obvykle neprošla ničím dobrým a tak pro ně chceme jen ten nejlepší a hlavně stálý domov, který bude odpovídat jak potřebám a možnostem nové rodiny, tak jim samotným. Každé zvíře má své potřeby a nehodí se pro každého, zrovna tak každý člověk od zvířete očekává od nového kamaráda něco jiného. Prosíme také o pravdivé vyplnění dotazníku, který najdete zde  

Pokud vše bude odpovídat vzájemným představám, domluvíme se na nezávazné osobní schůzce, abyste se mohli s pejskem či kočičkou osobně seznámit. Pokud vše klapne, můžeme se domluvit na adopci.

Při přebírání zvířete budete potřebovat, svůj doklad totožnosti, nejlépe občanský průkaz, finanční hotovost na úhradu adopčního poplatku, vlastní obojek a vodítko (případně je možné koupit vodítko a obojek u nás při převzetí)

S vybraným pejskem nebo kočičkou obdržíte kartu se základními údaji o něm a potvrdíte předávací protokol, kde budou zaznamenány Vaše osobní údaje* a místo kde bude zvíře trvale umístěno.

Zároveň obdržíte očkovací průkaz.

Pracovníci útulku pak mají možnost zkontrolovat, jestli je zvířátko skutečně u Vás a v jakých podmínkách žije. V případě nesrovnalostí je možné zvíře zpětně odebrat.

 

* spolek MSOZ je registrován u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod reg.č. 00047354

Pokud se dohodneme

 

Převzetí zvířete

Pokud nic nebude bránit v adopci zvířete, domluvíme datum převzetí.

Při jeho přebírání budete potřebovat svůj doklad totožnosti, nejlépe občanský průkaz. Vlastní obojek a vodítko.

S vybraným pejskem nebo kočičkou obdržíte kartu se základními údaji o něm a potvrdíte předávací protokol, kde budou zaznamenány Vaše osobní údaje* a místo kde bude zvíře trvale umístěno.

Zároveň obdržíte očkovací průkaz.

Zaměstnanci útulku pak mají možnost zkontrolovat, jestli je zvířátko skutečně u Vás a v jakých podmínkách žije. V případě nesrovnalostí je možné zvíře zpětně odebrat.