Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz
0 Kč

Lucky, ev.č. 132/18

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): *2017
Místo nálezu: Vraňany - sražen autem
Velikost: střední velikost
Stav: k adopci

Lucky je mladý pejsek, kterého loňské prázdniny u Vraňan srazilo auto, a které mu způsobilo komplikovanou zlomeninu přední nožičky. Okamžitě byl tedy na veterinární klinice operován, nožka mu byla sežroubována, ale pár dní po absolvované operaci musel být operován znovu, protože kost mu opětovně praskla. Přes veškerou snahu veterinárních lékařů se nohu zachránit nepodařilo a tak Lucky o nožičku přišel, což mu však v ničem nebrání. Lucky si na život "na třech" zvykl velice rychle a i přesto, že by se mohlo zdát, že ho jeho hadicap bude omezovat, opak je pravdou. Lucky je pořádně temperamentní pejsek, který dokáže skákat pořádně vysoko. Nemá problém ujít i delší procházku, jen je potřeba počítat s tím, že cestou musí častěji odpočívat, aby přední zatížené nožičce trochu ulevil. Lucky je moc rád ve společnosti pscíh kamarádek, sám není agresivní ani na ostatní psy, ale pokud by si na něj někdo dovolil, uričtě si to nenechá líbit. Kočky má tendence lovit. Jinak je to bezvadný psí kluk, který hledá stejně bezvadnou rodinu, která  mu poskytne domov, a které nebude vadit jeho handicap. Nutno dodat, že Lucky jako správný chlap upřednostňuje ženské, takže by se vůbec nezlobil, kdyby byl opečovávaným jedináčekm u nějaké moc hodné paničky, která by ovšem měla mít trochu pevnější ruku, protože když na to přijde, dokáže si i Lucky pěkně vyskakovat a navíc potřebuje trochu dovychovat, protože výchovy se mu u původních majitelů zřejmě nedostalo žádné. Luckymu by bylo nejlépe v domku s dobře oplocenou zahradou a s přístupem a spaním uvnitř, ale jistě by si zvykl i na pobyt v bytě. Je však potřeba počítat s tím, že Lucky by neměl chodit do schodů, tudíž byt by měl být umístěn v přízemí nebo být v domě s výtahem.

Do adopce půjde Lucky odčervený, očkovaný a označený čipem. 

     

27.července 2018

Lucky v pátek 27.července podstoupil reoperaci nožičky. Bohužel prasklina byla v takovém místě, že i přes veškerou snahu se panu doktorovi nožku už zachránit nepodařilo a tak musela být provedena amputace. Lucky už se po obtížném zákroku zotavuje na útulku a konečně si i naši péči, kontakt a rozmazlování začíná užívat. Bolest, kterou mu zranění způsobovalo, musela být tak veliká, že ihned po operaci, při které mu zraněná tlapka byla odstraněna, doslova a do písmene neuvěřitelně ožil. Téměř okamžitě bez problému začal ťapkat po třech a je z něj opět veselý pejsek plný energie. Jakmile se zotaví po operaci, podstoupí očkování a veškeré další úkony související s karanténou a bude hledat nový báječný domov. Pokud už teď víte, že byste o Luckyho měli zájem a chtěli mu nabídnout úžasný domov, můžete vyplnit dotazník.

25.7.2018

Bezprostředně po operaci se Luckyho stav mírně zlepšil, lehce došlapoval na nožičku a zdálo se, že vše je v naprostém pořádku. Bohužel to bylo jen na  pár dnů :( Všimli jsme si, že Lucky začal nožičku zase odlehčovat a bylo evidentní, že ho to moc bolí, tak jsme okamžitě vyrazili zase na veterinu na kontrolní rentgen. Naše obavy, že něco není v pořádku, se bohužel potvrdily. Luckymu kost opětovně praskla a bohužel snad v nejhorším možném místě, tj. několik centimetrů nad místem, kde už má nožku sešroubovanou, což je v místě těsně pod ramenním kloubem. Zítra jej tedy čeká reoperace nožičky a pan doktor se pokusí nožku zachránit, ale bohužel jeho vyhlídky nejsou dobré a v nejhorším případě se může i stát, že o nožičku přijde. Dáme se snad i na modlení, aby to dopadlo dobře, protože přijít o přední nožičku pro pejska s takovou tělesnou konstitucí jakou má Lucky, by vůbec nebylo dobré. Každopádně ihned po operaci dáme vědět, jak se Luckymu daří.

Pokud byste mu chtěli poslat příspěvek na veterinární péči, budeme velice vděční, protože faktura bude asi opravdu obrovská ☹ číslo sbírkového bankovního účtu 2400727072/2010, VS 18999 (do poznámky, prosím, uveďte Lucky)

15.7.2018
Lucky byl v sobotu 14.7. sražen autem u nadjezdu ve Vraňanech. Při nehodě utrpěl nejen spoustu odřenin, ale především komplikovanou zlomeninu přední nožičky, tak musel okamžitě podstoupit náročnou operaci, při které mu byla nožička "sešroubována" Lucky měl štěstí, že to nedopadlo hůř, ale zatím moc šťastný není, z útulku je dost vykulený a nožička ho hodně bolí, každopádně je to velikánský mazel, který si i přes bolest užívá každé pohlazení. Postupně budeme informovat, jak se mu daří a i my budeme nutně potřebovat pomoc s úhradou veterinární péče. Na útulku máme v současné době opravdu hodně marodů, pejska sraženého vlakem, diabetičku Atillu, téměř slepého Luise se silným zanedbaným zánětem v očích, koťátko, s rozdrcenou čelistí, kterému navíc musela být amputována přední tlapka, kterou také mělao rozdrcenou (postupně budeme přidávat nové fotky a informace ke každému z nich). Budeme proto moc rádi, za příspěvek na veterinární péči. 2400727072/2010, VS 18999 (do poznámky, prosím, uveďte jméno vybraného pejska, v tomto případe Lucky)
Moc moc děkujeme, jakýkoli příspěvek pomůže. ❤️