Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz

DSC_0883.jpg

NAŠLA NOVÝ DOMOV

DOROTKA

Plemeno: kříženec
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): * 2017
Místo nálezu: Mělník 
Datum nálezu: 9/2017
Velikost: střední
Stav: k adopci
 

Velká Dorotka k nám do útulku byla přijata v červnu 2017 ve velice špatném výživovém, zdravotním i psychickém stavu. Byla velice pohublá a neskutečně vystrašená. Při každém pohybu se krčila a schovávala, ale nebyla útočná, spíš se snažila být neviditelná. Hned při přijetí jsme při prohlídce zjistili, že je pravděpodobně několik dní po porodu a tak jsme ve spolupráci s obcí, ze které byla přijata, snažili dohledat její štěňata, což se bohužel nepodařilo. Její původní majitel řekl, že zemřela (o tom si však myslíme své).
Dorotce jsme se začali věnovat, absolvovala veterinární kontroly, očkování a dostala kvalitní krmení a denně "dávku povinného mazlení", aby si pomalu začala na kontakt s lidmi zvykat. Po absolvovaném porodu u Dorotky neustávala laktace, takže musela absolvovat několik veterinárních ošetření a zatím jsme ji nenabízeli k adopci. Ke konci prázdnin se u Dorotky laktaci podařilo zastavit, ale do 14 dnů (zřejmě z přetrvávajícího psychického vypětí) nastoupila falešná březost.
Na konci zář jsme přijali telefonát, že na Mělníku Na Ráji u hřbitova byla nalezena krabice s pěti malinkatými štěňaty. "Zásilku" jsme tedy převezli na útulek a zjistili, že uvnitř jsou čtyři o život bojující holčičky, a chlapeček, který už byl v té době bohužel mrtvý.:-( Holčičky byly nejspíše ten den narozené a okamžitě putovaly do provizorního inkubátoru a první dva dny jsme štěňátka každé dvě hodiny pouze dokrmovali, třetí den jsme zkusili využít Dorotčiny falešné březosti a tak jsme jí vytvořili klidný pelíšek a zkusili jsme k ní štěňátka přiložit. Dorotka se jich hned ujala a od té doby z nich nespustila oči a jako náhradní maminka se o ně starala opravdu příkladně. Nechtěla je půjčovat ani na dokrmování. Dorotka pomohla štěňátkům a malé štěněcí holčičky strašně moc po psychické stránce pomohly i Dorotce.
Holky rostly jako z vody a tři z nich už spokojeně žijí v nových domovech. Poslední čubinku, která neustále ostatní holky musela dohánět, kterou jsme museli dokrmovat více než ostatní, a která tak měla i trochu zdravotní problémy, jsme k adopci (jako ostaní tři holky) nemohli nabídnout. V současné době už všechno dohnala, je zdravá jako "řípa" a je možné si ji adoptovat. Ale bohužel se nám tak "nafixovala" na Dorotku a Dorotka na ní, že bychom byli moc rádi, pokud by obě holky mohly jít do adopce společně. Jsou na sobě závislé a bez sebe nedají ani ránu. Našla by se dobrá duše, která by si je adoptovala obě?
Velká Dorotka je asi 3-4 roky stará fenka, která je velice plachá. Není však útočná, spíše se schovává a choulí, protože neví co přijde. Potřebuje najít človíčka, která na ní bude laskavý a bude mít trpělivost jí pozvolna učit úplně všechno a který jí pomůže její strachy zvládnout snadněji. Malá Dorotka je pometlo, které bude potřebovat dobře vychovat a usměrnit. Holky jsou zvyklé na umístění ve vnitřních ubikacích, takže pro ně hledáme umístění nejlépe v rodinném domečku se zahrádkou s volným přístupem a spaním uvnitř. Do adopce půjdou holky očkované, odčervené a označené čipem.