Útulek pro zvířata v nouzi

Mělnický spolek ochránců zvířat

O našem spolku
Úvodní stránka » Aktuality a články » Opět velmi pestrý den

Opět velmi pestrý den

I dnešní den(17.6.2013) byl pro nás dost pestrý.

Krátce po 8hod. nás informovala MP,že na pískovně ,,Baraba,, se nachází labuť,která má okolo nohy něco omotané a omezuje jí to v pohybu.

Po příjezdu na místo,bylo zjištěno,že se jedná o pravdivou informaci.Na břehu se nacházela labuť,která měla okolo nohy omotaný rybářský vlasec do kterého se ještě zachytly stébla trávy. Situaci nám trochu komplikoval její partner,který chránil nejen jí,ale i přítomné mládě.

Pomocnou ruku při řešení situace nám podali dva z přítomných rybářů. Po odchycení bylo zjištěno,že labuť má v noze zapíchnutý háček i s rybářským krmítkem. Háček se naštěstí bez komplikací podařilo vyndat a vlasec přestříhnout. Vzhledem k tomu,že bylo vše možno vyřešit na místě,byla labuť ihned vypuštěna.

Po návratu ,nás před bránou útulku čekali lidé ze štábu ČT,kteří při natáčení poblíž vlakového nádraží nalezli koťátko. Drobečka jsme ubytovali a pokračovali v naší běžné činnosti útulku.

Krátce před polednem zazvonil telefon a bylo nám oznámeno,že na panelové cestě u lesa v Mělnické Vrutici se nachází větší opuštěný pes s nějakým úvazem na krku.

Kontaktovali jsme starostu obce a rozjeli se na místo nálezu. Na cestě ležela unavená fena N.O. a vedle ní kožený opasek který měla původně kolem krku. Nejevila žádné známky agresivity,jen odevzdaně ležela a dívala se na nás. Po několika snědených piškotách,se pomalu zvedla a oddaně mi položila hlavu do klína. Jakoby nám děkovala,že už není sama.
Při příjmové prohlídce v útulku jsme zjistili,že v oblasti krku má fena vydřenou srst až na kůži,kde je patrná i jizva.Podle všeho byla fena držena hodně dlouho někde na úvazu. Levé ucho má o něco kratší ( pravděpodobně ukouslé).

Kolem 14hod. nám lidé dovezli další koťátko.Tentokrát nalezené u silnice v okrajové části Pšovka.
Jedinou pozitivní událostí dnešního dne zatímzustává,že se do svých domovů vrátili dva další ,,povodňáčci,,.

 

Aktuality a články

Tlapkou vpřed 2017 :)

9.5.2017

Změna otevírací doby

1.1.2017

Veselé Vánoce

24.12.2016

Rádi bychom poděkovali všem, kteří si v předvánočním shonu vzpomněli na opuštěná zvířata v našem útulku a přinesli jim dárečky. Bylo vás opravdu hodně. Moc děkujeme, velmi si Vaší pomoci vážíme! A za všechny chlupáče a celý útulkový tým Vám přejeme VESELÉ VÁNOCE


archiv

TOPlist

SPOLUPRACUJEME: