Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz
0 Kč

Pejsci a kočička zachránění z oteřsných podmínek

 

Z naprosto nevhodných podmínek k chovu se nám na začátku března podařilo doslova a do písmene „osvobodit“ pejska a fenku rasy čínský chocholatý pes a perskou želvovinovou kočičku.
Pejsci byli celoročně chováni v naprosto příšerných podmínkách na balkoně, kde proti nepřízni počasí byli zakryti pouze igelitovou plachtou. Kočička byla ve velmi špatném výživovém stavu a její vyhublé tělíčko pokrývala místo nadýchaného kožíšku jen velká vrstva plsti, současně měla neléčený zánět oka, které se bohužel kvůli zanedbanému stavu nepodařilo zachránit a muselo být odoperováno.
Pejsek Valerius – naháč byl ve špatném výživovém stavu, fenka Pusinka (labutěnka) byla tak zanedbaná, že jsme původně mysleli, že se jedná o jiné společenské plemeno jako je např. Maltézáček, jaké však bylo naše překvapení, že i v tomto případě se jedná o Čínského chocholatého psa. Oba pejsci se k nám dostali ve velmi špatném psychickém stavu.
Krátce po převozu byl u Pusinky zjištěn akutní zánět dělohy, ke kterému se přidal ještě zápal plic a částečně problém s ledvinami, takže fenka musela strávit delší dobu na veterinární klinice, kde podstoupila operaci vč. kastrace.
Jak vypadají všechna zvířata po cca dvou měsících naší a samozřejmě veterinární péče posuďte sami

Kočička Zuzanka již tuto sobotu bude nabídnuta k adopci na umísťovací výstavě pro kočky 2.Májovce. Zuzanka ani díky nepřízni osudu na lidi nezanevřela a i nadále rozdává svou přízeň a lásku.
Je velmi čistotná , mazlivá a přátelská, vděčná za každé povšimnutí a pohlazení. Velmi dobře snáší soužití s jinými kočkami i pejsky.

Pejsek Valerius byl též vykastrován a fenečku Pusinku ještě čekají další veterinární vyšetření. Jakmile budou kompletně fit nejen po fyzické, ale i především po psychické stránce, budou nabídnuti do adopce. Protože jsou na sebe poměrně silně fixování (pravděpodobně po tom, čím si prošli), bude podmínkou společná adopce zkušenému chovateli tohoto plemene.
Pejsky je nutné doživotně krmit speciální kvalitní stravou, dále potřebují vitamíny pro zlepšení kvality kůže a srsti.

Veterinární péče doposud stála 19.355 Kč a další veterinární náklady nás ještě čekají, pokud byste nám s veterinární péčí byli ochotni pomoci, budeme moc vděční. Číslo bankovního účtu 2400727072/2010, VS 1577

Pokud byste pejskům v naší péči, kteří potřebují speciální krmení chtěli krmivo pořídit, uvítáme např. následující typy:
Eukanuba Wild Nature Salmon & Multigrain, Hills Canine I/D nebo Eukanuba Lamb&Rice a další podobné / jehněčí, losos, tuňák apod./
Dále pro tyto konkrétní pejsky uvítáme vitamíny na kůži a srst, či peelingy a hydratační krémy pro psy bez srsti.

ZA JAKOUKOLI POMOC PŘEDEM DĚKUJEME.

 

* Veřejná sbírka je povolena Krajským úřadem Středočeského kraje. Pokud potřebujete vystavit potvrzení o poskytnutí daru, prosím, kontaktujte nás na info@msoz.cz.

 

***********************

 

NA zvířátka odebrané z otřesných podmínek již přispěli:

Suzrmanová Michaela, Fidlerová Zdeňka, Irena Marková, Pavlína Lázinková

 

Moc děkujeme :)