Kontaktujte nás: +420 602 144 145 | info@msoz.cz
0 Kč

Lesní přízrak!
Aneb naše několikadenní noční můra
Máme tu pro vás jeden útulkový chladný příběh naštěstí s dobrým koncem.
Začátkem října jsme vás informovali o odchytu dvou pejsků vyhozených v lese. Jedním z nich byl Čínský chocholatý pes, kterého se nám podařilo odchytit a vrátit přímo chovatelům, od kterých pocházel. Na místě však zůstal další neskutečně plachý pejsek, kterého se nám odchytit nepodařilo. Podařilo se nám alespoň zajistit jeho krmení, tak aby se naučil chodit na jedno místo a byl usnadněn jeho odchyt. Párkrát jsme se tam byli podívat i my, ale po pejskovi ani vidu ani slechu. Ani paní která tam chodila pravidelně krmit, ho bohužel delší dobu neviděla. Nicméně své pravidelné návštěvy s krmením nevzdala i za cenu, že krmí třeba jen ježky a jiná zvířata. Po více než měsíci se nám tato paní ozvala, že to je fenka, že je stále na místě a co víc, má tu i štěňata.
Okamžitě jsme vyrazili na místo, kde jsme hned zjistili, že to bude „běh na dlouhou trať“ a bez speciálního vybavení nebude možné fenku odchytit. Michal se tedy vrátil na útulek pro potřebné vybavení. Jarka zůstala na místě a nadále sledovala situaci. Po návratu Michala se vyložilo potřebné vybavení. Michal se musel vrátit zpět do útulku, protože bylo potřeba vykonávat běžné činnosti spojené s provozem. Jaru se sklopcem zůstala na místě a číhala na plachou fenku. Štěňátka byla na místě, ale fenka se někde potulovala, po několika hodinách čekání fenka konečně dorazila zpátky ke štěňátkům, očmuchala sklopec a zase utekla a dlouho se neukázala. Po dlouhých telefonátech a strachu o bezpečnost Jarky, která tam byla sama a přece jen bylo již hodně pozdě večer, jsme rozhodli, že akci ukončíme a vrátíme se ráno. Dali jsme tedy pod štěňata do pelíšku alespoň deku a ponechali je na místě. Jinak by se mohlo stát, že fena začne štěňata hledat a vzhledem k blízkosti silnice by mohlo být ohroženo její zdraví.
Druhý den ráno jsme se vrátili, jaké bylo ale naše zděšení, když tam nebyla ani fenka, ani štěňata. Začali jsme zoufale pročesávat okolí, situaci nám ještě značně komplikoval hustý vytrvalý déšť. Konečně jsme po cca dvou hodinách narazili na samotnou fenku, ale štěnda stále nikde. Napadlo nás jestli štěňata někdo nenašel a neodvezl a tak jsme začali tedy obtelefonovávat MP, PČR a starosty okolních obcí, již při třetím telefonátu jsme se dozvěděli od starostky nedaleké obce, že rodina, která vyrazila na sběr šišek, štěňátka odvezla, požádali jsme tedy starostku, aby zařídila jejich převoz zpět. Štěnda jsme šoupli zpátky do kutlochu a zkusili jsme z výstavní klece doslova na koleně udělat provizorní sklopec, protože ten, který jsme měli se zdál být malý. Provizorní sklopec jsme připravili a čekali a čekali, fenka přišla, ale zkoušela se dostat z druhé strany a tak první pokus nevyšel, druhý, třetí, také ne. Po každém pokusu fenka vždy na 2 až 3 hoďky zmizela. Jelikož hrozilo, že štěnda ráno z kutlochu opět vylezou a mohl by je zase někdo sebrat, nemohli jsme je už ten den na místě nechat, tak jsme fence dávali další a další šanci. Kolem třetí hodiny ranní , když fenka byla už více než čtyři hodiny od posledního pokusu pryč jsme se rozhodli sbalit štěňata a vrátit se druhý den.
V pondělí jsme zkontaktovali lidi z blízkého okolí, aby nám očíhli zda je fenka stále na místě, báli jsme se, aby když nenajde štěňata, je nezačala zběsile hledat a někam se nám nepřestěhovala. Fenka tam byla, tak jsme znovu vyrazili. Opět před námi byly hodiny dlouhého čekání a několik marných pokusů. Když už byla opět tma a nám docházely síly,pomalu jsme začali vzdávat naději na úspěch, konečně „spadla klec“ přesněji řečeno sklopec. Vyděšenou fenku jsme v kleci naložili do auta ,pobalili věci a hurá za dětičkama, která čekala v teple a bezpečí našeho domácího depozitu.
Jakmile uviděla svoje děti, uklidnila se a po několika hodinách už se nechala i pohladit. Její ostražitost, plachost a nedůvěra však stále přetrvávala. ,, Prolomit ledy,, se konečně podařilo až následující den večer. Nyní je z fenky konečně velký a vděčný mazel. Protože se zabydlela pod šípkovým keřem dostala od nás jméno Růženka. Vykoupaná a ostříhaná si teď již užívá pohody a spokojeně se rozvaluje na gauči ,nebo našem klíně.
Takže hollywoodský happy end a my všichni se můžeme zase konečně pořádně vyspat .
Na závěr bychom velmi rádi poděkovali všem, kterým nebyl osud těchto chlupáčů lhostejný a podali nám svou pomocnou ruku.
PRO VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA I JEJICH MAMINKU MÁME JIŽ ZAJIŠTĚNY NOVÉ DOMOVY :-)